+420 728 936 264, +420 731 476 812 psperl@seznam.cz

Tipy na výlety s dětmi – Modrava vám přinášíme v dnešním článku. V našem penzionu se můžete pohodlně ubytovat i se svými dětmi, celodenní stravování je zabezpečeno přímo v restauraci penzionu. Máme pro vás skvělé tipy na výlety přímo v Modravě, které ocení i vaše ratolesti. Tyto výlety můžete absolvovat jak pěšky, tak na kole.

Samotná Modrava vznikla jako dřevařská osada a přímo v obci je Návštěvnické centrum dřevařství, se spoustou zajímavostí a interaktivních hříček, kde můžete strávit s dětmi zábavné odpoledne, když např. venku prší. 

Tipy na výlety s dětmi – Modrava

1. Pěší/cyklo výlet z Modravy přes Rybárnu, Javoří pilu a Tříjezerní slať

– 11 km přes většinou rovinatý terény

– vhodný i pro terénní kočárky, dětská kola

Krásná a pohodová trasa, z Modravy se vydáme po červené značce směr Rybárna, poté na rozcestí Javoří pila, podél Roklanského potoka. Na Javoří pile odbočíme doprava na modrou značku a pokračujeme do mírného kopce. Na rozcestí Pod Oblíkem zabočíme doprava na žlutou značku a sestoupíme k rozcestí, kde odbočíme doleva na cestu ke Tříjezerní slati. Po prohlídce rašeliniště pokračujeme směrem k Rybárně, kde se napojíme na červenou značku do Modravy.

Co je Rybárna? Rozcestí pojmenované dle bývalé hájenky, nemá nic společného s lovem ryb! Budova kdysi sloužila jako ubytovací zařízení.

Co je Tříjezerní slať? Místo kde jsou tři rašelinná jezírka.

2. Cyklo okruh z Modravy přes Tříjezerní slať a Rokytu

– 17 km, terén rovinatý až mírně kopcovitý

– kola, dětská kola

3. Lanové parky Modrava

OFFPARK lanový park Modrava: Čeká na vás zábavná cesta v korunách stromů a 21 překážek zakončených 30 m dlouhou lanovkou. Pro ty nejodvážnější jsou připraveny 3 supertěžké překážky. To vše s horolezeckou výbavou, jištěním a pod dohledem zkušeného instruktora.

DĚTSKÝ LANOVÝ PARK SUŠICE: Chcete, aby si i vaše nejmenší ratolesti vyzkoušeli sebepřekonávání a zábavu, tak jako vy? Nechte je si vyzkoušet lanové překážky s profesionálním instruktorem a lezeckým vybavením. Přesně s takovým, jako máte vy ve velkém lanovém parku. Jen v menší výšce a s menší obtížností. A věřte, že systém dvanácti překážek se zabudovanou dětskou lezeckou stěnou se stane na jednu hodinu pro vaše děti druhým outdoorovým domovem.

4. Klostermannova naučná stezka

– trasa 4 km

– začíná na parkovišti u info střediska na Rokytě

Trasa má 6 zastávek s info panely, které vás seznámí s „básníkem Šumavy“ Karlem Klostermannem. 

5. Cikánská slať

– cca 2 km od Modravy, na jižním svahu Moravské hory

Jedno z nejcennějších míst šumavského parku. Je to rašeliniště, jehož celé území se nachází v oblasti Národního parku Šumava, takže pohyb je možný pouze po značených chodnících.

6. Vyhlídková plošina Černá hora

Byla otevřena v r. 2012 a patří k nejkrásnějším šumavským vyhlídkám. Jak už k Šumavě nerozlučně patří, také tady se můžete přesvědčit, že lze za příznivých podmínek uvidět na 150 km vzdálené vrcholy Alp. Příznivé podmínky nastávají většinou za podzimních inverzí nebo za mrazivých zimních slunečných dnů. Z Modravy (cca. 9,5 km): po červené přes Ptačí nádrž směr Černá Hora (9 km). Vlevo odbočka značená červeným trojúhelníčkem, která po 400 m přivádí k vyhlídce. Výlet můžeme spojit s cestou k Pramenům Vltavy.

Doufáme, že naše tipy na výlety s dětmi v oblasti Modrava vám pomohly naplánovat zábavný výlet pro vaše ratolesti. Ubytování a stravu vám rádi poskytneme my. Těšíme se na vaši návštěvu!