+420 728 936 264, +420 731 476 812 psperl@seznam.cz

Zima se pomalu loučí a jaro nás láká ven do přírody. Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, Šumava je tou správnou volbou. Tento národní park, který se rozkládá na pomezí České republiky a Německa, nabízí nádhernou krajinu, plnou krásných lesů, horských potoků a vodopádů. A co dělat na Šumavě během jara? Tady je pár tipů!

Procházky v přírodě

Jaro je ideálním obdobím pro procházky v přírodě. Šumava nabízí mnoho turistických tras s různou délkou a obtížností. Projděte se po zelených lukách a polích, nebo se projděte lesem a naslouchejte zpěvu ptáků. Určitě nezapomeňte na fotoaparát!

Cyklistické trasy

Oblibujete-li adrenalin a rychlost, zkuste Šumavu projet na kole. K dispozici jsou zde cyklotrasy s různou délkou a náročností. Projedete se po zelených lukách a polích, ale také můžete projet úzkými lesními cestami a objevovat krásné vyhlídky na okolní krajinu.

Rafting

Pokud máte rádi vodní sporty, určitě vyzkoušejte rafting na řece Vltavě. Pojďte si užít adrenalinovou jízdu na divoké řece s krásnými výhledy na Šumavu. Rafting je ideálním způsobem, jak si užít krásy přírody a zároveň si užít adrenalinovou jízdu.

Přírodní koupání

Pakliže preferujete klidnější aktivity, určitě vyzkoušejte přírodní koupání. Šumava nabízí mnoho krásných horských potoků, které jsou ideální pro osvěžení v horkých letních dnech. Většina potoků má čistou vodu, takže se můžete kochat krásnými výhledy zároveň.

Jarní festivaly

Na Šumavě se koná mnoho jarních festivalů, které stojí za to navštívit. Pokud máte rádi hudbu, určitě nevynechejte Jazzové Jaro nebo Hudební Festival Zlatá Koruna. Pokud se zajímáte o historii, navštivte Napoleonské dny v Kašperských Horách.