+420 728 936 264, +420 731 476 812 psperl@seznam.cz

Romantický pobyt v penzionu Zlatá stezka v Modravě je skvělou volbou pro páry, které hledají klid a pohodu v krásné přírodě Šumavy. Penzion se nachází v malebném údolí Modravy a nabízí výhled na okolní hory a lesy. Je to typická horská chata, která sice není luxusní, ale horskou atmosféru si tu skvěle vychutnáte. Penzion se nachází přímo v turistickém středisku Modrava.

Víkend v horském penzionu – balzám na nervy

Penzion Zlatá stezka nabízí ubytování v jednoduše pokojích, se společným sociálním zařízením na patře. Každý pokoj je zařízený s klasickým šumavským stylem a nabízí pohodlné prostředí pro odpočinek. Kromě ubytování v penzionu Zlatá stezka nabízí širokou škálu aktivit pro hosty. Páry si mohou vychutnat romantickou procházku po okolních lesích a horách nebo si mohou vyzkoušet rybaření na řece Vltavě. Pro náruživé sportovce jsou k dispozici také možnosti jako cyklistika nebo lyžování v zimě.

Pro dobrou večeři je k dispozici naše restaurace, která nabízí širokou škálu tradičních šumavských jídel připravených z čerstvých surovin a také výborná česká a moravská vína. V penzionu Zlatá stezka si páry mohou užít klid a pohodu v krásné přírodě Šumavy a užít si romantický pobyt plný zážitků.

Proč se náš penzion jmenuje Zlatá stezka?

Nejznámější historickou cestou je Zlatá stezka. Její nejstarší trasou je její Prachatická větev, někdy nazývaná také jako Dolní. Ta existuje už od začátku 10. století, i když její označení „Zlatá“ je zmiňováno až v 16. století. Její trasa vedla z Pasova přes Salzweg, Waldkirchen, Grainet, Bischofsreut, hranici překračovala u Marchhäuseru a dál pokračovala přes České Žleby, Volary, Cudrovice, kolem hradu Hus, přes Albrechtovice do Prachatic. Z Prachatic pokračovala stezka několika směry, nejdůležitější směřovala na Netolice, kde se spojila se stezkou od Vodňan a pokračovala přes Písek na Prahu.

Původní trasu Zlaté stezky dnes velmi věrně kopíruje žlutě značená turistická trasa osazená informačními tabulemi, která začíná v blízkosti historického jádra Prachatic – u bývalé Horní brány ve Štěpánčině parku. Trasa je vhodná především pro pěší a cestou vás bude provázet žluto-černé značení se siluetou soumara, který vede nákladního koně.

Trasa Zlaté stezky

Prachatice – Perlovice  – Albrechtovice – hrad Hus – Cudrovice – Volary – Soumarský most – České Žleby – Marchhäuser – Bischofsreut – Leopoldsreut – Grainet – Fürholz (mýto niederburského kláštera) – Böhmzwiesel – Schiefweg – Waldkirchen – Deching – Salzgattern – Grossthannensteig – Leoprechting – Salzweg – Grubweg – Ilzstadt – Pasov.

Zlatá stezka byla  frekventovanou součástí středověkého dopravního systému ve střední Evropě, který byl znám již v 11. století (historicky prvně doložena z roku 1010). Stala se nejvýznamnější spojnicí mezi českou a německou zemí. Spojovala Čechy s Podunajím a zeměmi na jih od něho.

Název „Zlatá“ nese od 16. století, jako výraz mimořádné výnosnosti obchodu, a to hlavně se solí. Kromě soli se po této stezce do Čech přiváželo víno a plátno, vyvážely se ryby, slad, máslo a med. Jako vzpomínka na tuto významnou obchodní tepnu se každoročně poslední víkend v červnu konají v Prachaticích Slavnosti solné Zlaté stezky.