+420 728 936 264, +420 731 476 812 psperl@seznam.cz

Co dělat na Šumavě? Nabízí se spousta rekreačních i sportovních aktivit.

Co dělat na Šumavě – tipy na sport:

 • turistika: procházky po horách a poznávání krásy přírody
 • cykloturistika: jízda na kole po značených trasách
 • lyžování: na Šumavě jsou několik lyžařských středisek
 • běžkaření: běžkařské trasy pro různé úrovně
 • horské stoupání: pro ty, kteří chtějí zdolat vrcholky Šumavy
 • vodní sporty: řeka Vltava nabízí možnosti pro rafting, kajakářství a další.

V závislosti na ročním období a Vašich zájmech si můžete vybrat aktivitu podle sebe.

Tipy na neobvyklé aktivity Šumava

Šumava je typická svou nádhernou přírodou a nepřebernými možnostmi pro pěší turistiku i cykloturistiku. V zimní sezóně je zde samozřejmě mnoho možností jak pro lyžování, tak pro běžky, sáňky, snowboardu i brusle. Ale co takhle sporty méně typické na horách? I těch si na Šumavě můžete dostatečně užít.

GOLF ZAHRÁDKY

Golfové hřiště Golf Zahrádky se nachází mezi obcemi Benešova Hora a Úbislav nedaleko rekreačního střediska Churáňov, Zadov na Šumavě.
Toto golfové hřiště par 54 (3 x 6 jamek) je jediné v okrese Prachatice. Veřejné 6 jamkové přírodní hřiště s dvěma cvičnými jamkami můžete navštívit od dubna do listopadu.

KOLEČKOVÉ BRUSLE V AREÁLU VODNÍK VIMPERK

Areál Vodník je multifunkční sportovní areál, který poskytuje mnoho možností sportovního vyžití pro širokou veřejnost. Návštěvníci zde najdou in-line dráhu dlouhou 1 km, trasy pro běh i horská kola a pro malé biatlonisty je zde k dispozici i střelnice pro vzduchové pušky. V zimním období jsou zde pravidelně upravovány tratě pro běžecké lyžování a při nedostatku sněhu je využíváno umělé zasněžování. Areál je také osvětlen, takže umožňuje i večerní lyžování.

VÝLETY NA KONÍCH – FARMA MALENICE

Nejkrásnější pohled je z koňského hřbetu! Jízda s vodičem, nebo samostatně. Koně vč. sedel. Na výběr několik výletních tras na koních. 

DISCGOLF KUBOVA HUŤ

Největší discgolfové hřiště v ČR najdete v šumavské Kubově Huti. Tato sportovní aktivita je vhodná pro skupiny i rodiny s dětmi. Jde o spojení známého plastové disku frisbee s golfem.

Na Kubově Huti si můžete zahrát frisbeee discgolf. Jde o spojení známého plastové disku frisbee s golfem, ale na rozdíl od golfu není náročný na výbavu a spojení s ním je jen to, že jde o sport ve volné přírodě a má stejný počet jamek. Jamky jsou speciální koš a stejný jako u golfu je i cíl tedy dokončit jamku na co nejmenší počet hodů. K tomu je hráč vybaven kartou, kam si zapisuje počet bodů.

ZADOVSKÉ KOLOBĚŽKOVÁNÍ

Chcete zažít tu pravou šumavskou pohodu, na kterou jste na Zadově zvyklí v zimě, tak i v létě? No tak to máme pro Vás dobrou zprávu. Ski areál Zadov si pro Vás i na letní sezónu 2018 připravil horkou novinku, a to bombastické terénní koloběžky. Neváhejte a vyražte na speciální okruh.

Okruh Zadov horní stanice – rozhledna – Zadov dolní stanice

 1. Start: Parkoviště dolní stanice Kobyla (zdarma), sedačková lanovka, půjčovna koloběžek
 2. Rozhledna
 3. Horní stanice lanovky
 4. Lanový Park Zadov
 5. Rozcestí na závodních tratí
 6. Meteorologická stanice
 7. Restaurace U Horejšů
 8. Cíl: dolní stanici lanovky

Pohodlné ubytování naleznete v našem Penzionu Zlatá stezka – a to během celého roku. Nabízíme také možnost celodenního stravování. Neváhejte a rezervujte si svůj pobyt ještě dnes!